Podróże Artura i rodziny Dębskich

Wielkie atrakcje turystyczne w Muszynie

Każdy kto odwiedza miejscowość turystyczną, chciałby by w miejscu tym można było znaleźć wiele interesujących atrakcji. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, nikt na urlopie nie chciałby się nudzić. Dlatego też każdego roku bardzo wiele turystów odwiedza miejscowość turystyczną Muszyna, która leży w województwie małopolskim (więcej), ma wiele walorów, szczególnie że nosi również status uzdrowiska – ile jest atrakcji w takim miejscu pokazywaliśmy Wam na przykładzie równie korzystnego pod względem zdrowotnym Ciechocinka (do sprawdzenia na blogu). W miejscowości tej jest wiele rozlewni wód mineralnych. Picie ich, pomaga walczyć z różnymi schorzeniami związanymi z układem pokarmowym i oddechowym. Działają tu czynnie sanatoria i zakłady przyrodolecznicze, w których można też miło wypocząć.

Poza tym, że Muszyna jest uzdrowiskiem, jest też idealnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. Zapewnia rozrywkę małym i dużym, czy to związaną ze sportami zimowymi, czy aktywnym, letnim wypoczynkiem na łonie natury. Dużą popularnością cieszy się tu spływ doliną Popradu, który dostarczy każdemu niezapomnianych wrażeń. Inną atrakcją może być lodowisko czynne przez cały sezon zimowy, czy też stok narciarski, gdzie można przez cały dzień szusować po śniegu i dobrze się przy tym bawić. Latem zaś warto odwiedzić kompleks basenów na otwartej przestrzeni, gdzie nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Co istotne, Muszyna jest miejscowością o bogatej historii, szczególnym miejscem są ruiny zamku Starostów Państwa Muszyńskiego, które pochodzą aż z XIV wieku, są więc bardzo stare. W całym mieście można znaleźć wiele kapliczek i zabudowań, które pochodzą z dawnych czasów, a które zachowały się w doskonałym stanie. Również i baza noclegowa ma wiele do zaoferowania turystom. Na kuracjuszy czekają sanatoria, a na zwykłych turystów pensjonaty i domy wczasowe. Niektóre noclegi mają wyższy poziom od innych, zależy to od standardów pokojów i okolicy, w jakiej się znajdują (zobacz). Jest więc z czego wybierać, szczególnie że noclegi te są rozmieszczone po całej okolicy. Niektóre z nich leżą w samym centrum, inne zaś mają bardzo spokojną i cichą okolicę, co wielu turystom bardzo się podoba. Muszyna jest idealnym miejscem na urlop, na wypoczynek z dala od domu. Warto zwiedzić każdy jej zakątek i poznać jej ciekawą historię. Jako że miasto ma charakter turystyczny, można tu znaleźć również wiele wspaniałych restauracji i lokalów, które warto odwiedzić.

7 thoughts on “Wielkie atrakcje turystyczne w Muszynie

  1. Przede wszystkim gorące pozdrowienia dla Dębskich. :) Jeśli ktoś ma wątpliwości co do wczasów w Muszynie, to mogę je rozwiać i polecić :)

  2. Nie ma tam za dużych tłumów turytów w sezonie letnim? Chciałbym jechać z rodziną, a nie chce stać w kolejkach i przepychać się po mieście….mam to na co dzień w Krakowie,,.,

  3. Krakaus w sezonie letnim turyści są, ale myślę, że do takich tłumów jak są w Krakowie na co dzień to Muszynie daleko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top