Podróże Artura i rodziny Dębskich

Unieście dobrą alternatywą dla Mielna

Uwielbiane przez całą Polskę nadbałtyckie Mielno swego czasu stało się centrum wakacyjnych nocnych rozrywek – letnisko ma renomę takiego, które wcale nie śpi podczas sezonu letniego. Nie jest to w żadnej mierze przesadzone – opinia jest prawdziwa i każdy kto tam był w środku wakacji może to jak najbardziej potwierdzić. Wieś ta może pochwalić się piękną piaszczystą plażą i promenadą prowadzącą do granic Unieścia.

Całodobowe imprezowanie w Mielnie nie musi być atrakcyjne dla wszystkich. Z pewnością nie będzie odpowiadać osobom, które podczas urlopu poszukują spokoju i ciszy. Dla takich osób znakomitą alternatywą będzie "wyciszone" Unieście. W razie potrzeby uczestniczenia w nocnej rozrywce można pokonać dystans krokiem spacerowym lub szybkim promenadą do Mielna. Unieście zdaje się być idealne dla rodzin z małymi dziećmi, które nocne hałasy balujących turystów mogłyby wyrywać ze snu.

Letnisko pozwala cieszyć się widokiem na morze, podziwiać zachody słońca. Sprzyja pływaniu w morzu, woda w tych okolicach jest bardzo ciepła jak na Bałtyk (sięga temperatury dziewiętnastu stopni). Kąpiele słoneczne to norma, ale nie należy z nimi przesadzać dla własnego zdrowia – na plażę nie powinno wychodzić się bez olejków czy kremów do opalania z filtrem przeciwsłonecznym. Działanie promieni słonecznych w upalne dni będzie bardzo silne, przy czym wcale nie trzeba tego odczuwać – morska bryza nieco znieczuli doznawanie ciepła. Wieczorem może okazać się, że doszło do poparzenia słonecznego, co eliminuje wczasowicza z dalszego opalania, a czasem wymaga wizyty u lekarza. Unieście łączy ludzi, którzy wykazują umiłowanie do spokoju – nie należy wykluczyć, że nie pojawią się hałaśliwi turyści, ale ich zachowanie jest kwestią kultury osobistej, a na to raczej nie ma się wpływu. Epatowanie się energią Bałtyku poprawia nastrój, kondycję zdrowotną i urodę. Sieć wypoczynkowa stale się rozwija, noclegi Unieście ma tak samo komfortowe i atrakcyjne jak te w Mielnie, zatem trzeba je rezerwować oraz potwierdzać dokonaniem przelewu zadatku. Punkty gastronomiczne są liczne – nie trzeba martwić się o wyżywienie, można też zaopatrywać się w żywność w okolicznych sklepach. W Unieściu wszystko smakuje lepiej, zatem apetyt może mieć wpływ na przekroczenie planowanych wydatków.

One thought on “Unieście dobrą alternatywą dla Mielna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top