Podróże Artura i rodziny Dębskich

Poznań – Wielkopolska na weekend

Na skrzyżowaniu dwóch niesamowitych krain geograficznych jakimi są Pojezierze Poznańskie oraz równina Wrześniowa, zlokalizowane jest jedno z najbardziej popularnych miast z całej Polsce, czyli Poznań. Otrzymał on prawa miejskie w roku 1253, dwudziestego trzeciego kwietnia. Dlatego też tego dnia co roku odbywają się uroczystości, podczas których wszyscy poznaniacy świętują ten ważny dzień. Duża ilość polskich oraz zagranicznych turystów sprawiła, że miasto bardzo szybko rozwinęło się pod kątem turystyki i rekreacji. Powstało tutaj siedem punktów informacji turystycznej, w której każda osoba przyjeżdżająca tutaj może odnaleźć ciekawe miejsca w tym regionie. Od pewnego czasu istnieje tutaj bardzo bogata baza noclegowa (). Jest to zbiór ofert wszystkich, hoteli które posiadają aż siedem tysięcy miejsc noclegowych oraz pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, które mogą pomieścić około trzech i pół tysiąca turystów. Osoby odwiedzające to miasto mogą skorzystać również z bazy gastronomicznej, która jest zbiorem ofert lokalnych restauracji, zajazdów, karczm i barów.

Poznań to miasto w którym prężnie rozwija się dziedzina sportu i rekreacji. Znajdziemy tutaj sieć siłowni miejskich, które mogą poszczycić się posiadaniem nowoczesnego sprzętu, na których ćwiczy zarówno młodzież jak i seniorzy. W mieście tym funkcjonuje również sieć rowerowa, która sponsorowana jest przez jeden z dużych koncernów energetycznych. Poznań leży na sieci szlaków rowerowych, które rozciągają się po całej Europie. W obecnym czasie na terenie tego miasta możemy znaleźć 134 kilometry nowoczesnych i wygodnych ścieżek rowerowych. W Poznaniu funkcjonuje aż dwadzieścia jeden wypożyczalni rowerów z czego piętnaście z nich należy do Urzędu Miasta. Powietrze stało się o wiele czystsze odkąd wprowadzono program ekologiczny, który w 100% zdał swój egzamin. Użytkownicy samochodów mogli za darmo zaparkować swój pojazd w centrum miasta pod warunkiem, że w dalszą podróż ruszyli miejskim rowerem, który można wypożyczyć za drobną opłatą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top