Podróże Artura i rodziny Dębskich

Nasze piękne Kaszuby

Kaszuby są terenem znajdującym się w północnej Polsce, na pomorzu Gdańskim. Kaszuby są rejonem kulturowym, który występuje z niewielkimi zmianami w obecnym kształcie już od pierwszego tysiąclecia naszej ery, kiedy to ówcześni mieszkańcy przenosili się na swoje obecne tereny z Podlasia. Kaszubi są grupą etniczną, która włada własnym językiem. Szacuje się że w samej Polsce jest ich około 228 000 osób, do tego trzeba doliczyć osoby będące na emigracji w kraju takim jak Kanada. Region ten należy do jednego z najpiękniejszych w naszym kraju, a zaczyna się już od terenów Trójmiasta, aż za Hel, natomiast ciągnie się on na południowy wschód, do granicy z województwem zachodniopomorskim.

Kaszubi mają bardzo pozytywne nastawienie do turystów, dzięki temu będziemy się czuli tutaj jak w domu. Osoby przyjeżdżające w te regiony często wybierają miejscowości nadmorskie, dzięki czemu mają możliwość poznać tą kulturę, a jednocześnie miło spędzić czas nad wodą. Innymi wartymi odwiedzenia miejscami są np. Szymbark, będący miastem odpowiadającym za promocję regionu. Jest miejscem wartym odwiedzenia, skupiającym wokół siebie bardzo dużo atrakcji takich jak: zabytkowe okopy z bunkrem zbudowanym przez partyzantów w czasie wojny, czy też regionalnym browarem, z którego możemy napić piwa. Przyjeżdżając do tego ośrodka musimy zapłacić za bilet wstępu, jednak możemy również wynająć pokój. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji, tak jak i nasze pociechy.

Baza noclegowa w tym regionie jest dość duża. Cena za wynajęcie pokoju jest z reguły dość niska i wynosi nawet 30 zł za dobę. Aby znaleźć idealną kwaterę na Kaszubach, powinniśmy wcześniej przejrzeć bazę noclegową. Przed wyjazdem powinniśmy dokonać rejestracji, dzięki czemu mamy pewność, że nasz nocleg na Kaszubach będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, a my będziemy zadowoleni. Pakując się powinniśmy uwzględnić najpotrzebniejsze rzeczy, aby nasz bagaż był mały i poręczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top