Podróże Artura i rodziny Dębskich

Międzygórze – góry, przyroda i cisza

Sudety to jedno z piękniejszych miejsc w naszym kraju. Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że na urlop wybierze interesujący region, warto zwrócić uwagę na tę okolicę. Na szczególne uznanie zasługuje Międzygórze, leżące u podnóża Śnieżnika. Oferuje możliwość spędzenia urlopu w bardzo ciekawym miejscu, gdzie jest wiele interesujących punktów i atrakcji. Na pewno bez kłopotów przyjeżdżający tutaj turyści mogą znaleźć dopasowane do swoich potrzeb noclegi, bo Międzygórze z powodu rosnącego zainteresowania wśród turystów bardzo dynamicznie się rozwija pod tym względem. Baza noclegowa to z każdym rokiem coraz więcej miejsc, które można odszukać w zasobnym w oferty Meteorze, dostosowanych do wymagań i oczekiwań przyjeżdżających tutaj osób.

Międzygórze oferuje przede wszystkim przepiękne krajobrazy. Okolice można zwiedzać, korzystając z bardzo wielu dostępnych tutaj szlaków turystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie idealnie dopasowany do swoich możliwości. Wiodą one poprzez piękne okolice do bardzo ciekawych miejsc. Jednym z nich na pewno jest wodospad Wilczki, o wysokości 22 metrów. Rzeka następnie płynie pomiędzy skałami, nazywanymi kanionem amerykańskim, osiągają bowiem one momentami nawet 25 metrów wysokości. Nieco dalej można podziwiać zaporę wodną, która ma długość 108 metrów i wysokość 29 metrów. Zwiedzający mają możliwość podziwiania widoków na okolicę z metalowej kładki, umieszczonej na wysokości 30 metrów nad ziemią. Nie można zapominać o tym, iż region ten to także Śnieżnicki Park Krajobrazowy, co daje pewność, że przyroda rozwija się tutaj bez ingerencji człowieka.

Sama miejscowość to przepiękna, utrzymana w tyrolskim stylu zabudowa. Idealnie komponuje się z górami widocznymi w tle, nadając jednocześnie miejscowości niespotykanego charakteru. Niektóre budynki liczą sobie swoje lata, bardzo ciekawe są także znajdujące się tutaj zabytkowe kościoły z XVIII wieku. Podczas spacerowania warto zajść od Ogrodu Bajek, gdzie można podziwiać piękne figury postaci z najbardziej znanych dziecięcych opowieści, wykonanych jako drewniane rzeźby.

Międzygórze to miejscowość idealna także na wypoczynek zimową porą. Otwierane są bowiem wtedy wyciągi narciarskie, a leżące wyżej schroniska PTTK zapewniają bazę noclegową i wypoczynkową. Na pewno więc każdy bez większych problemów zdoła tu znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce na rozrywkę oraz wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top