Podróże Artura i rodziny Dębskich

Klimatyczne Jezioro Wiżajny

Wypoczywanie nad jeziorem to dla wielu osób spełnienie marzeń, a na szczęście na terenie Polski istnieje wiele miejsc, w których można sobie swobodnie wypocząć nad brzegiem wody. Warto na takie wycieczki zabrać całą swoją rodzinę, co może okazać się szansą na zacieśnienie więzi, ale też odpoczynkiem od codziennego stresu. Polecane zainteresowanym osobom są zwłaszcza wysokiej jakości noclegi (więcej znajdziesz z Meteorem / baza turystyczna).

Decydując się na taką wycieczkę warto odwiedzić przede wszystkim tamtejsze Jezioro Wiżajny, które jest naprawdę atrakcyjne pod kątem turystycznym. Charakteryzuje się ono bardzo czystą wodą, dlatego każdy może się tam bez problemów wykąpać, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Jest to jednak jedno z najpłytszych akwenów w regionie, ponieważ jego średnia głębokość wynosi zaledwie 2,5 metra, więc raczej nie trzeba obawiać się tam o to, że coś złego się stanie. Położone jest ono w północnej części Suwalszczyzny. Jest to zalew typu wytopiskowego, ponieważ posiada bardzo urozmaiconą linię brzegową, która zaciekawi praktycznie każdego turystę. Można tam naprawdę przyjemnie spędzić czas na łonie natury, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że ta baza noclegowa jest aktualnie tak licznie odwiedzana nawet przez przyjezdnych z dalekich krajów.

Linia brzegowa bogata jest w faunę i florę, dlatego też zwolennicy przyrody na pewno znajdą w tym miejscu coś dla siebie i nie będą się nudzić. Jezioro otoczone jest w całej rozciągłości lasami, polami oraz łąkami, gdzie można sobie po leżakowaniu pospacerować wraz z całą rodziną. Można tutaj napotkać również olchy oraz wierzby. Warto na taką eskapadę zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Wody bogate są w ryby, więc bez problemów można tutaj także wędkować i liczyć na złapanie takich okazów jak: okonie, sandacze, szczupaki, węgorze, płocie, karpie, a nawet liny. Nad jeziorem obowiązuje całkowita strefa ciszy, więc nie można tutaj hałasować. Warto na to wyczulić zwłaszcza małe dzieci, aby potem nie mieć problemów. Widać wyraźnie, że warto wybrać tutejsze kwatery jako cel swojej wizyty urlopowej, z czego każdy powinien być nad wyraz zadowolony. Dzięki takiej wycieczce można skutecznie wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top