Podróże Artura i rodziny Dębskich

Jastarnia – kąpieliska nad Bałtykiem

Z dużego kurortu jakim bez wątpienia jest Władysławowo (widoczne tu) przenosimy się do małej miejscowości położonej na Półwyspie Helskim. Jastarnia oczywiście jest położona w województwie pomorskim. Jest to miejscowość, w której znajduje się 6 kąpielisk: „Międzymorze”, „Leśna”, „Zdrojowa”, „Nadmorska-Plażowa”, „Ogrodowa”, „Kościół”.
Jest ona idealnie przygotowana na przyjęcie turystów. Znajdowała się na liście miast, które dzięki walorom przyrodniczym i krajobrazowym, a także dzięki mikroklimatowi, mogły prowadzić uzdrowiska lecznicze. Na terenie Jastarni wyznaczone zostały kąpieliska, w których woda jest czysta, a plaża piaszczysta:

– Kąpielisko Kuźnica „Kościół” ma 100 metrów długości i wejście na plażę nr 33 od ulicy Helskiej,

– Kąpielisko Jurata „Międzymorze” ma 100 metrów długości, wejście na plażę nr 60 od ulicy Międzymorze,

– Kąpielisko Jastarnia „Ogrodowa” o długości 100 metrów i wejściu na plażę nr 44 od ulicy Ogrodowej,

– Kąpielisko Jastarnia „Leśna” o 100 metrach długości i wejściu na plażę nr 52 od ulicy Leśnej,

– Kąpielisko Jastarnia „Nadmorska-Plażowa” o 100 metrach długości i wejściu na plażę nr 47 i 48 od ulicy Nadmorskiej i Plażowej,

– Kąpielisko Jastarnia „Zdrojowa” o długości 200 metrów i wejściu na plażę nr 49 od ulicy Sychty i nr 50 od ulicy Zdrojowej. Zobaczymy tutaj piękne morze, z czystym piaskiem na plaży.

W Jastarni oprócz atrakcji typowo wodnych, są również atrakcyjne miejsca do zwiedzania. Należy do nich z pewnością prywatne Muzeum Rybackie Pod Strzechą (widoczne tu). Jego właścicielem jest Juliusz Struck. W ramach ekspozycji prezentowane są sieci oraz dawne narzędzia do połowu ryb. Odtworzono tu również izbę rybacką z początków XIX wieku, w której prezentowane są ówczesne przedmioty gospodarstwa domowego. Na parterze muzeum działa zakład szkutniczy, który wytwarza łodzie i części do małych statków. Podczas zwiedzania muzeum wysłuchać można opowieści i kaszubskich legend. Muzeum jest obiektem sezonowym, czynnym tylko w sezonie letnim.

Jastarnia może pochwalić się szeroką bazą noclegową (widoczna tu). Noclegi są idealnym rozwiązaniem dla turystów chcących spędzić tutaj więcej czasu. Pokój znajdziemy w hotelu, ośrodku wczasowym, pensjonacie lub na polu namiotowym. Wszystkie położone są w cichej i spokojnej okolicy. W pensjonatach do dyspozycji możemy mieć miejsce do rozpalenia grilla, place zabaw oraz wypożyczalnie sprzętów. Z pewnością każdy wybór okaże się strzałem w dziesiątkę.

9 thoughts on “Jastarnia – kąpieliska nad Bałtykiem

  1. Wspaniałe kąpieliska, czysta plaża – czego chcieć więcej podczas urlopu, Jastarnia to bardzo fajne miejsce

  2. Dziękuję autorom za info o Jastarni, przyda się coś wiedzieć przez sezonem, żeby wybrać najlepszą opcję na wczasy 😉

  3. Mnie też się to przyda do porównania z innymi miejscowościami. Zresztą, wszystko można znaleźć na tym blogu :))

  4. To prawda, autorzy się starają, te wpisy to cała kwintesencja tego, co potrzebne na wczasy/wyjazd 😉 lub ogólnie, żeby wiedzieć cokolwiek o pięknych zakątkach Polski

  5. Racja, Jastarnia ma naprawdę dobre plaże, na których chce się wypoczywać :) spędziłam tam kilka noclegów i naprawdę warto :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top