Podróże Artura i rodziny Dębskich

Infrastruktura turystyczna w Okunince

Okuninka to niewielka wypoczynkowa wioska, która położona jest we wschodniej części województwa lubelskiego, nieopodal Włodawy. Rozwój infrastruktury turystycznej wieś zawdzięcza przede wszystkim doskonałej lokalizacji – znajduje się ona bowiem nad jeziorem Białym. Z oddalonej o kilka kilometrów Włodawy w sezonie letnim regularnie do Okuninki kursują busy, dzięki czemu dojazd nad jezioro nie stanowi najmniejszego problemu nawet dla osób nieposiadających własnego środka transportu. W trakcie trwania wakacji nad jezioro dojeżdża również kilka autobusów przelotowych z Lublina.

W szczycie sezonu turystycznego Okuninka tętni życiem. Otwarte są tu wówczas liczne puby, restauracje oraz dyskoteki, w których zabawa trwa do białego rana. Wraz z końcem wakacji, gdy przyjdzie jesień, turystów odwiedzających tę miejscowość robi się coraz mniej, przez co i lokalna gastronomia nie działa na pełnych obrotach.

Jesień nad Jeziorem Białym jest przepiękna i zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce w momencie, gdy nie jest ono tak bardzo oblegane przez turystów. Chcąc znaleźć wolną kwaterę nad jeziorem wystarczy skontaktować się z najbliższym punktem informacji turystycznej lub wyszukać w internecie oferty poszczególnych obiektów noclegowych.

Główną atrakcją miejscowości jest jezioro, które stwarza bardzo różnorodne możliwości wypoczynku. Najpopularniejszą z form wypoczynku jest opalanie się na plaży oraz zażywanie kąpieli w chłodzących wodach jeziora. Do kąpieli Jezioro Białe zachęca zwłaszcza ze względu na jego czystość. Pomimo dużej liczby turystów, ten zbiornik wodny posiada II klasę czystości. Wokół jeziora znajduje się również kilka boisk sportowych, na których można między innymi pograć w piłkę siatkową. Działają również wypożyczalnie sprzętu pływającego. Warto również wybrać się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu grzybów lub na krótką wycieczkę rowerową po okolicy.

Jedną z największych zalet miejscowości jest bardzo zróżnicowane zaplecze noclegowe. Nocleg można znaleźć zarówno w hotelu, ośrodku wypoczynkowym, na kwaterze prywatnej czy na polu namiotowym. Przed przyjazdem nad jezioro warto zapoznać się wcześniej z ofertą konkretnego obiektu, gdyż niektóre z nich różnią się bardzo między sobą zarówno ceną jak i standardem oferowanych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top