Podróże Artura i rodziny Dębskich

Dlaczego Pobierowo jest tak popularne?

Pobierowo to jedna z małych, ale często odwiedzanych przez turystów nadmorskich miejscowości. Obecnie liczy około tysiąca mieszkańców. Z każdym kolejnym rokiem przybywa turystów, a miejscowość rozbudowuje się. Historia Pobierowa rozpoczyna się już w średniowieczu od typowej rybackiej osady. Główne zmiany nastąpiły w XIX i XX wieku. Wtedy to właśnie nastąpił proces przemiany wsi rybackiej w nadmorski kurort turystyczny. Pobierowo posiada wiele atrakcji. Jedna z nich jest kąpielisko morskie. Ma ono szerokość blisko 400 metrów. Obok niego znajduje się plaża. Jest ona osłonięta przez sosnowy las, dzięki czemu panuje na niej spokój i nie wieją silne wiatry.

Dla lubiących aktyny wypoczynek i piękne widoki Pobierowo jest idealnym wyborem. Znajdują się tu bowiem dwa szlaki turystyczne- niebieski i czerwony. Pierwszy z nich to Szlak Pobrzeża Rewalskiego, rozciągają się z niego malownicze widoki, które na długo zostają w pamięci. Druga trasa noszący imię Czesława Piskorskiego lub Europejskim Szlakiem Dalekobieżnym. Obie trasy są często uczęszczane i bardzo popularne. Kolejną atrakcją jest park linowy, można go znaleźć na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Grunwaldzkiej. Znajduje się w nim ponad 60 platform i około 50 przeszkód. Ze względów bezpieczeństwa, każdy uczestnik bierze najpierw udział w specjalnym szkoleniu. Dostępne są trasy o rożnym stopniu trudności, możliwe jest przejście każdej z nich wraz z instruktorem.

Baza noclegowa [lista: Meteor] to następna zaleta Pobierowa. znajduje się tu pole kempingowe, domki letniskowe i pensjonaty. Jeżeli w nich nie będzie miejsca, pozostają jeszcze pokoje letniskowe. W wielu punktach wsi można znaleźć tabliczki z napisem „noclegi Pobierowo”. Ceny są zróżnicowane, dzięki czemu każdy powinien znaleźć dla siebie najlepsza ofertę. W środkowej części miejscowości znajduje się osiedle domków letniskowych Nevara Park. Jest to chyba najczęściej wybierany przez turystów wariant noclegów w Pobierowie. Coraz więcej osób docenia piękno Polski, dlatego małe dotąd omijane szerokim łukiem wsie zaczynają się stawać coraz popularniejsze wśród turystów. Wzrost zainteresowania nimi to szansa na promocje kultury i historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top