Podróże Artura i rodziny Dębskich

Czym zachęca Łagów?

Łagów to całkiem spora, zurbanizowana wioska, licząca ponad półtora tysiąca mieszkańców, położona w województwie lubuskim. Miejscowość położona jest nad dwoma malowniczymi jeziorami: Trześniowskim i mniejszym Łagowskim [informacje dla chętnych]. Często bywa nazywany perłą ziemi lubuskiej. Myślę, że nie można podważać tych słów, gdyż tutaj można najlepiej dostrzec piękno tego województwa.

Łagów to idealne miejsce przede wszystkim na aktywny wypoczynek. Sama miejscowość jak i jej najbliższa okolica stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Liczne szlaki rowerowe, nording walking, uprawianie sportów wodnych, a także możliwość zanurkowania w podwodnym świecie ziemi lubelskiej czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym i unikatowym.

W Łagowie możemy znaleźć także kilka okazałych zabytków architektonicznych, które z pewnością uprzyjemnią spacer po mieście. Jednym z takich obiektów jest Zamek Joannitów, będący najbardziej charakterystyczną budowlą wioski, którą widać już z daleka, dzięki wysokiej wierzy. Historia budowali jest bardzo bogata i długa, gdyż sięga swą pamięcią już czternastego wieku. Obecnie w zamku znajduje się restauracja, kawiarnia oraz hotel. To z pewnością niepowtarzalna forma nocowania, która nada naszemu wyjazdowi królewski styl. Warto też dodać, że za niewielką opłatą można wejść na szczyt wieży, z której roztacza się przepiękna panorama na Łagów, jeziora i okolicę.

Sporą uwagę w tym rejonie przykuwa także wiadukt kolejowy z początku dwudziestego wieku. Długość mostu wynosi czterdzieści metrów. Jednak najbardziej imponujące wrażenia robi wysokość konstrukcji, która wynosi dwadzieścia pięć metrów! Obiekt zaliczany jest do jednych z ciekawszych zabytków techniki województwa lubuskiego.

Łagów to popularna miejscowość wypoczynkowa. Baza noclegowa (noclegi Łagów – meteor-turystyka.pl) jest dobrze rozbudowana, stwarzając dogodny wybór dla turystów. Znajdziemy tutaj noclegi położone tuż przy jeziorach, co gwarantuje widok na wschód i zachód słońca z okna, nad falującą, błękitną taflą wody. Turyści chętnie korzystają z usług pensjonatów, takich jak chociażby Daga Irena Skuriat. Ośrodek oferuje przytulne wnętrza z łazienkami. Jego dużym atutem jest położenie w leśnym zaciszu.

Łagów jest z pewnością jedną z najpiękniejszych miejscowości, nie tylko w województwie lubuskim. To miasteczko ma w sobie niepowtarzalny urok i klimat, który tworzy harmonia pomiędzy człowiekiem a naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top