Podróże Artura i rodziny Dębskich

Chłopy i Mielno: nadmorskie poniemieckie bunkry

Szukając ciekawych miejsc do zwiedzenia, bardzo często zatrzymujemy się na zabudowie sakralnej. Niestety to bardzo niekorzystne rozumowanie, ponieważ stracimy wtedy możliwość zobaczenia wielu miejsc powiązanych z naszą historią. A to dość ważne, aby poznawać naszą przeszłość, nie tylko za pomocą książek czy wykładów. Wielu zdziwi takie podejście, ale nic bardziej nie podziała na naszą wyobraźnie niż zobaczenie, jak to naprawdę wyglądało, prawda? Aby zachęcić Was do tego typu poznawania przeszłości, posłużymy się przykładem. Będzie to po prostu najbardziej wydajny sposób na ukazanie Wam zalet takiej, a nie innej metody eksploracji dawnych wydarzeń. Dzisiejszy tekst z tego powodu poświęcony będzie nadmorskim poniemieckim bunkrom, które znaleźć możemy w całym pasie przybrzeżnym naszego morza, którym jest oczywiście Morze Bałtyckie {dostępne info na portalu wikipedia}.

Znajdują się one w niedalekiej odległości od takich miast jak Mielno czy Chłopy, więc nie powinno być większych problemów z dotarciem do tego miejsca. Bunkry o których mowa powstały na zlecenie władz nazistowskich, ponieważ chciały one mieć możliwość zarządzania frontem z bliższej odległości. Jak pamiętamy Berlin oddalony jest od tego miejsca o kilkaset kilometrów, więc sprawna komunikacja na tak duże odległości w tamtych czasach była wręcz niemożliwa. Warto jednak wiedzieć, że historycy do tej pory nie ustalili prawdziwego powodu ich powstania. Wszystko co teraz wiemy to tylko mniej lub bardziej potwierdzone hipotezy. Ich przeznaczenie mogło być zgoła inne. Niestety o tym już się pewnie nie dowiemy.

Jeśli interesują nas daty to warto wiedzieć, że budowa tego kompleksu zaczęła się już w roku tysiąc dziewięćset czterdziestym, co oznacza, że był to zaplanowany ruch. Oczywiście jeśli wybieramy się na zwiedzanie tego intrygującego miejsca, powinniśmy zainteresować się znalezieniem pokoju w jakimś hotelu lub pensjonacie. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie poszukanie noclegów w Chłopach {dostępne na portalu meteor}, które posiadają rozbudowaną bazę noclegową, która sprosta wymaganiom swoich klientów.

Reasumując, nadmorskie poniemieckie bunkry są kompleksem, który powstał zaraz po podbiciu naszych terenów przez wojska Wermachtu. Do tej pory jednak nie udało nam się ustalić powodów, dla których postanowiono ten kompleks obronny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top