Podróże Artura i rodziny Dębskich

Aktywny wypoczynek we Władysławowie

Nad polskim morzem wolny czas spędza z roku na rok coraz więcej turystów. Miasta inwestują w infrastrukturę turystyczną, pojawiają się nowe knajpy, kluby i restauracje. Rośnie także baza noclegowa, która nie tylko oferuje prywatne kwatery, ale też luksusowe hotele i pensjonaty.

Jednym z takich miast jest Władysławowo, które przyciąga także szeroką i czystą plażą oraz doskonałą lokalizacją. Jest to idealne miejsce, by rozpocząć rowerowe lub samochodowe wycieczki po okolicy. Zwiedzić można Puck, Hel czy Trójmiasto, a także inne, ciekawe miejsca na Kaszubach.

Władysławowo oferuje noclegi w wielu obiektach o różnej klasie, tak więc nie powinniśmy mieć kłopotu, by znaleźć coś dla siebie. Miasto jest miejscem idealnym na uprawianie najróżniejszych sportów. Na zachód od Władysławowa, przed Jastrzębią Górą, znajduje się interesujące wybrzeże klifowe. Tam często działają motolotniarze oraz paralotniarze. Korzystają oni ze wschodnich wiatrów oraz wielu miejsc, gdzie można w tej okolicy bezpiecznie wylądować. W okolicy można także spotkać się z ofertami lotu awionetką. Można wtedy podziwiać Władysławowo i jego okolice z bardzo ciekawej perspektywy.

Jeśli ktoś natomiast wolałby pozostać na ziemi, to może wybrać się na naukę jazdy konnej lub wybrać się na konną wycieczkę po plaży lub okolicznych lasach. Ośrodek, który oferuje takie atrakcje znajduje się również na zachód od Władysławowa – w Chłapowie, przy Alei Żeromskiego. Jednak najpopularniejszymi sportami w okolicy miasta są bez wątpienia sporty wodne. Można je tu uprawiać nie tylko na wodach otwartego morza, ale też na dużo spokojniejszych wodach Zatoki Puckiej. Ze względu na niewielką falę oraz płytkie przybrzeże, można się tu nauczyć windsurfingu bez zbędnego ryzyka. W okolicach działają liczne szkoły tego sportu, w samym Władysławowie, jak i pobliskich miejscowościach, np. w Pucku. W okolicach popularność zyskuje także kitesurfing czy nurkowanie. Wiele osób wybiera także żeglarstwo, a dla mniej aktywnych turystów przygotowano tu możliwość wzięcia udziału w rejsie turystycznym po okolicy. Rejsy odbywają się przez cały rok, a niektórzy oferują też możliwość zapisania się na połów ryb. Taki rejs trwa wtedy cały dzień, zaczyna się bardzo wcześnie rano, ale dostarcza niezapomnianych emocji. Wędkarstwo morskie także cieszy się tutaj dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top